Özel Kemal Bayındır Hastanesi


Acil Servis

Özel Kemal Bayindir Hastanesi olarak, gelismis tibbi cihazlarla donanmis bulunan acil ünitesinde,  5 kadrolu doktorumuzla ve deneyimli yardimci saglik personelinden acil ekibi, profesyonelligi ve ekip çalismasini ön planda tutmakta ve ilgili uzman yönetiminde hastalarina hizmet vermektedir. Uzman kadrosu, hizli ve etkin müdahalesi ile hizmet veren acil serviste her türlü acil tetkik ve tedavi yapilmaktadir.
 
7 gün/ 24 saat hizmet sunan Özel Kemal Bayindir Hastanesinin acil ünitesi; acil müdahale (resusitasyon, tibbi müdahale, enjeksiyon, pansuman vb.), acil müsahede ve acil muayene olmak üzere 3 ayri bölümde hizmet vermektedir.
 
Acil Servis ; Zehirlenme Vakalari , Ishalli Hastaliklar , Yüksek Ates , Kesiler , Kiriklar , Trafik Kazalari , Düsmeler , Darplar , Kalp Krizi-Yetersizligi , Ritim Bozukluklari , Astim ve Bronsit Ataklari , Seker Komasi , Intihar Girisimleri , Mide-Bagirsak Kanamalari vb. birçok acil duruma ilk müdahele ve  tedavi yapilir 
Anestesi ve Reanimasyon
Nöroloji
Nörosirurji 
Genel Cerrahi
Çocuk Sagligi ve Hastaliklari
Iç Hastaliklari 
Kadin Hastaliklari ve Dogum
Kardiyoloji
Kulak Burun Bogaz 
Ortepedi ve Travmatoloji
Radyoloji 

Yukaridaki branslardaki hekimlerimiz , eger acil hekimi konsültasyounu gerekli gördüyse mutlaka hastayi muayene eder , yada gerekli müdahaleyi yapar .

Hastalarimiza verdigimiz tüm hizmetlerde hasta yakinlarini haberdar etmek hastanemizin özellikli ilkesidir. Hasta yakinlari hastanin durumu ile ilgili olarak sürekli bilgilendirilir. Hastanin ve hasta yakinin rizasi olmadan hiçbir islem gerçeklestirilmez. Ameliyathane

Hastanemizde hepafiltrelerle donatilmis günün 24 saati hizmet veren iki adet ameliyathane bulunmaktadir.

Her türlü teknolojik donanima sahip ameliyathanelerimizde anestezi ve reanimasyon ekibimizin kontrolünde her türlü ameliyatlar yapilmaktadir.Anestezi ve Reanimasyon

Genellikle cerrahi müdahalelerden önce uygulanan, bedenin tümünün ya da belli bir bölümününagriya duyarsiz hale gelmesini saglayan isleme anestezi adi verilmektedir.

Anesteziyolojinin uygulamaalani son yillardaki tibbi gelismelere paralel olarak artmis; yogun bakim, travmatoloji, akut ve kronikagri tedavisi ve radyolojik incelemeler, dis tedavileri, agrili pansumanlar, endoskopik incelemeler,radyasyon onkolojisi tedavileri, agrili fizik tedavi egzersizleri gibi pek çok islemi kapsayacak sekildegenislemistir.

Özel Kemal Bayindir Hastanesinde anestezi, deneyimli hekimler tarafindan en ileri teknolojiürünü cihaz ve monitörler kullanilarak yapilmaktadir. Ameliyat sonrasi anesteziden uyanma;ameliyathanede bu amaçla hazirlanmis özel bölümlerde, doktor ve anestezi teknikerlerinin yakin takibindeagrisiz olarak gerçeklestirilmektedir.Beslenme ve Diyet

OBEZITEYE  DIKKAT 

 Günümüzde gelisen teknoloji ve buna bagli yasam sekliyle birlikte insanlar günden güne sismanlamaktadirlar bu nedenle gelismis ve gelismekte olan ülkelerin en önemli saglik sorunlarindan bir tanesi de obezitedir.
Yetiskin erkeklerde vücut agirliginin %15-18'i, kadinlarda ise %20-25'ini yag dokusu olusturmaktadir. Bu oranin erkeklerde %25'in , kadinlarda ise %30'un üstüne çikmasi mutlaka tedavi edilmesi gereken bir hastalik olan obeziteye isaret etmektedir.
Obezite insan vücudunda kalp ve damar sistemi, solunum sistemi, sindirim sistemi gibi sistemlerimizi etkileyen kalp ve damar hastaliklari, seker hastaligi, yüksek tansiyon, bazi kanser türleri gibi bir çok hastaligazemin hazirlayan bir hastaliktir.
Özellikle fast-food tarzi yiyeceklerle beslenme, hareketsizlik, televizyon ve bilgisayar karsisinda uzun süre kalmak sismanligin en büyük nedenleri arasinda yer almaktadir.
Bunlarin yaninda ögün atlamak, sikintilive stresli durumlarda asiri yemek yeme, sik sik ziyaretlerde bulunup bütün ikramlari kabul etmek ve özellikle çalisan kisilerde aksam eve geldikten sonra yemek zamanina kadar atistirmak ve sonra tekrar yemek yemek kilo alimina sebep olmaktadir.
Obezite ile savasmak için hareketsizlikten kurtularak hatali beslenme-davranis seklini degistirmek dogrusekilde kilo vermek için çok önemlidir.
Mesela bos zamanlarinizda atistirmak yerine egzersiz yapin, günde en az yarim saat düzenli olarak mutlaka yürüyüs yapin.
Fast-food gidalardan uzak durun bunlar yerine sebze yemekleri ve meyve tüketiminizi arttirin.
Yemek pisirirken düsük enerjili yemek pisirmeye dikkat edin ve etli yemeklere mümkün oldugunca yag koymayin, kizartma yerine ise haslama ve izgara yöntemleri ile yemeklerimizi pisirin.
Sivi tüketimi kilo vermede önemlidir. Çay ve kahvenin su yerine geçmedigini belirterek günde ortalama 2,5 lt su içmeyi aliskanlik haline getirmeliyiz.
Market alisverislerinizi ise tok karnina yapin bu yenmemesi veya az yenmesi gereken besinleri almaniziönleyecektir.
Son olarak da obez insanlarin mutlaka tibbi tedaviye ihtiyaçlari oldugunu bu yüzden  diyetisyen, psikolog ve egzersiz danismani ile isbirli içnde obezite tedavisi uygulanarak tedavi edimesinin çok önemli oldugunu, uzman destegi almadan zayiflamanin saglikli bir yöntem olmayacaginida asla unutmayin.
Hersey Saglikta Güzeldir........SaglikliGünler Diliyorum.Beyin ve Sinir

Beyin ve sinir cerrahisi birimimiz hem eriskin hem de yenidogandan itibaren tüm çocukluk çagina ait beyin, omurga, omurilik ve sinir hastaliklarinin cerrahi tedavisinde güncel teknolojik imkanlari kullanarak hizmet vermektedir.
Sinir sisteminin ve onu çevreleyen yapilarin hastaliklarina dair cerrahi tedavi son derece önemli bir konudur. Bu konuda donanimli ve deneyimli bir merkez bulmak, oldukça önemlidir.
Çesitli kazalara bagli olusan her türlü travmanin (kafa travmasi, omurga travmasi?) hizli tani, teshis ve bakimi acil servis ve yogun bakim ünitesi ile birlikte, Beyin ve Sinir Cerrahisi Bölümü tarafindan yürütülür. Nöroloji,  ve Rehabilitasyon poliklinikleri ile de iç içe çalisan bölümümüzde hastalarimiza kullandigimiz en son teknolojik görüntüleme sistemleri ile erken tani ve teshis konulmaktadir.
Tedavi Alanlari
- Beyin Kanamalari- Bel Kaymasi - Omurga Tümörleri- Omurga Enfeksiyonlari- Travmalar - Dogumsal Omurilik Hast.- Dogumsal Hastaliklar- Skolyoz- Belde Kanal Darligi- Bel Fitigi- Inme- Hidrosefali- Beyin Tümörleri- Endoskopik CerrahiCocuk Sagligi ve Hastaliklari

Bir çocugun saglik durumunu belirleyen en önemli unsurlar: Anne-babanin yaklasimi, sosyal ve
fiziksel çevre kosullari ve aldigi saglik hizmetidir.
Özel Kemal Bayindir Hastanesi yas gruplarina özel sorunlar ve yaklasimlari konusunda bilinçli ve
bilgili, ekip ruhu içinde çalisan hekim kadrosu ile uygun bir ortamda, anne-babalari ile isbirligi içinde
çocuk ve ergenlere ihtiyaçlari olan saglik hizmetini sunmayi amaçlamaktadir.
Özel Kemal Bayindir Hastanesi Çocuk Klinigi; Yenidogan Yogun Bakim Ünitesi, Yatakli Birim, Çocuk
Sagligi ve Hastaliklari Poliklinigi alt birimlerinden olusmaktadir.
Yenidogan bebegin dogum salonunda muayenesinden itibaren, 0-15 yas arasi çocuklarin saglam
çocuk izlemi, asilama, tani-tedavi hizmetleri uzman hekimler tarafindan yürütülmektedir. Saglikli
çocuklarin izleminde önemli bir basamak olan isitme kontrolleri de hastanenin diger birimlerinin
isbirligiyle gerçeklestirilmektedir. Hastanemizin röntgen, ultrasonografi, tomografi gibi görüntüleme
ve her tür tetkikin yapilabildigi mikrobiyoloji ve biyokimya laboratuvari; hastalarimizin gerekli
islemlerinin hizla yapilabilmesini saglamaktadir.Dogumhane

Merhaba Dünya !

Yasamin mucizelerinden olan yeni bir canin dünyaya gelmesi her ailenin özenle bekledigi andir.Bizde Kemal Bayindir ailesi olarak , takip sürecinin ardindan , dogumunu gerçeklestirdigimiz tüm bebeklerimize de en az annelerimiz kadar iyi bakmayi hizmetlerimizin bir parçasi olarak görüyoruz .Dogum için gelen gebelerin travay (agri) odalarinda Tokokardiyografi ile izlenmeleri, dogum öncesiepidural analjezi uygulamalari, dogal ve normal dogum için uygun dogum ortami ve dogan bebekler içinbebek heater masasi ve küvözü mevcuttur. Dogumhane personeli 6 uzman doktor, 5 deneyimli Ebe,Hemsire ve Hastabakicilarimiz ile 7 gün 24 saat hizmettedir.  Hastanelerimizde , bebeklerimizin ihtiyaç duydugu bakimi, uzmanliginin yani sira sefkat duygusuyla sunan doktor ve hemsire kadrosuyla hizmet verilmektedir . Kadin Dogum ve sonrasinda Pediatri Polikliginigi hizmetlerimizle , bebekler dogmadan önce oldugu gibi , dogduktan sonra da Kemal Bayindir hastanesi profesyonel ilgisi altinda bulunuyorlar .

 Endoskopi

Poliklinigimizde Genel Cerrahi hasta muayeneleri ile beraber ayrica Endoskopi, Kolonoskopi,Perkutan Endoskopik Gastrostomi  ve Kist tedavisi yapilabilmektedir. Hastalarimiz bilinçli sedasyon yöntemiyle uyutularak, islemlerinin rahat geçmesi saglanir. 

                                Poliklinigimizde yapilan islemler;

 Panendoskopi :Isikli bir sistem olan endoskop kullanilarak yemek borusu, mide ve oniki parmak bagirsagiincelenmektedir. Panendoskopi; peptik ülser, yemek borusu kanserleri ve mide kanserleri basta olmaküzere pek çok hastaligin teshisinde altin standart olusturmaktadir. Ayrica peptik ülsere bagli kanamalarve kronik karaciger hastalarinda gelisen varis kanamalari basta olmak üzere üst gastrointestinal sistem kanamalarinda minimal invazif tedavi olanaklari sunmaktadir.

Rektoskopi:Rektoskopi makat ve kalin bagirsagin distal (en uç) 25 santimini degerlendirilmesini saglayan birislemdir. Makat kanamasi olan her kiside rektoskopi yapilmasi rektum kanserlerinin erken tanisi için önemlidir. Ayrica bazi tip hemoroidler baglama yöntemiyle tedavi edilebilmektedir.

 Fibersigmoidoskopi: Fibersigmoidoskopi makat ve kalin bagirsagin distal (en uç) 60 santiminin degerlendirilmesini saglayanbir islemdir. Makat kanamasi olan her kiside rektoskopi yapilmasi kalin bagirsak kanserlerinin erken tanisi için önemlidir.

 Kolonoskopi:Kolonoskopi tüm kalin bagirsagin ve gerekli durumlarda ince bagirsagin uç kismini degerlendirmeye imkanveren bir islemdir. Kalin bagirsak kanserlerinin erken tanisi, kronik ishalli hastalarin tanisi için gerekli birislemdir. Ayrica kansere zemin hazirlayan polipler çikarilmakta, bazi kanamalar burdurulmakta ve kalinbagirsaktaki darliklar balonla genisletilerek ya da stent (tüp) takilarak normal yolla diskilama saglanabilmektedir.

 Perkutan Endoskopik Gastrostomi (PEG): PEG, agiz yoluyla gida alamayan hastalarin beslenmesini saglamak amaciyla karin duvarindangeçirilen esnek bir tüpün mideye yerlestirilmesi islemidir. Bu uygulama kati-sivi gidalarin ve/veyailaçlarin yemek borusundan geçmeksizin dogrudan mideye ulasmasini saglar. Bu yöntem özellikleuzun süre yogun bakim servislerinde yatan, herhengi bir sebepten dolayi yutma refkleksi kaybolmus olan hastalarin beslenmesi için uygundur.

 Perkutan Endoskopik Gastrostomi (PEG)Nasil Uygulanir?: torunuz endoskopi sirasinda lokal anestezi altinda karin cildinde yapacagi küçük birkesiden geçirecegi tel ve endoskop yardimiyla karin derinizden midenize ulasan bir delik olustur vedaha sonra bu delikten geçirecegi beslenme tüpünü midenize yerlestirir. Islem öncesindehastalara sakinlestirici, lokal anestetik ve antibiyotik verilir. Hasta ayni gün evine gönderilebilir.Midenin açilan delik çevresindeki kisminin karin duvarina yapismasi sonrasinda 2 hafta içinde mideile karin duvari arasinda bir kanal olusur ve mide içeriginin karin içine sizmasi önlenir. Bunedenle özellikle ilk 2 hafta içinde beslenme sirasinda midenin asiri doldurulmasindan kaçinmakgerekir.PEG den bir gün sonra PEG tüpünden büyük bir siringa veya mekanik bir pompa yardimiyla verilensivi besinlerle beslenmeye baslanir. PEG hastanin agizdan beslenmesine engel degildir ancak doktorunuz bazi tibbi durumlarda agizdan beslenmenize sinirlama getirebilir.Enfeksiyon Hastaliklari ve Klinik Mikrobiyoloji

ENFEKSIYON HASTALIKLARI

Enfeksiyon hastaliklari, intaniye olarak da bilinir. Hastalik yapici herhangi bir yolla insana geçme özelligindeki mikroplarin veya parazitlerin vücuda girmesiyle ortaya çikan hastaliklardir. Hastaligi yapan organizmalar; virüsler, bakteriler, riketsialar, mantarlar olabilir. Bulasici hastaliklar bir veya birkaç yolla insana geçebilmektedir.  Insandan insana, hayvandan insana oldugu gibi, topraktan insana dabulasma olabilmektedir.

Yüksek atesle seyreden hastaliklarin tani ve tedavileri, alt ve üst solunum yolu hastaliklari, grip, menenjit, idrar yolu enfeksiyonlari, hepatitler, ishaller, besin zehirlenmeleri ve parazit hastaliklarina kadar çok genis bir hastalik grubu enfeksiyon hastaliklarinin alanina girmektedir. Enfeksiyon hastaliklarinin büyük bir kismi, tedavileri mümkün olan hastaliklardir. Uygun antibiyotigin seçilmesi, uygun doz ve süre içinde kullanilmasiyla pek çok enfeksiyonun tedavisi saglanabilmektedir. Ayrica yüksek atesle seyreden enfeksiyon disi hastaliklarin da ayrim ve degerlendirilmeleri daha sonra hastalarin ilgili bölümlere yönlendirilmeleri de enfeksiyon hastaliklari biriminin islerindendir. Enfeksiyon Hastaliklari birimi ayni zamanda hastane enfeksiyonlarini kontrol etmek, izlemek, bu enfeksiyonlari en aza indirmek için gerekli çalismalari yapmakta; hasta, hasta yakinlari ve ilgili personele bu konuda egitimler vermektedir. Enfeksiyon kontrol çalismalarinda antibiyotiklerin bilinçli, uygun ve etkin kullanilmasi da ayri bir yer tutmaktadir. Günümüzde teknolojik gelismelerle birlikte; sicaklik artisi, korkutucu boyutlara ulasan çevresel kirlenmelerin iklim üzerindeki  etkileri, kontrolsüz nüfus artisi, iletisim ve ulasim imkanlarinin kolaylasmasi sonucu kontrolsüz nüfus hareketleri, vektör kontrolündeki basarisizlik, su kaynaklarinin yetersizligi, toprak kullaniminda ortaya çikan degisiklikler, su kaynaklarina yakin bölgelerdeki yogun yerlesim, bulasici hastalik etkenleri ile olan temasi arttirmaktadir

Enfeksiyon Hastaliklari Uzmanlarinin Ugras Alanlari;

*  Atesli Hastaliklar
*  Gripal enfeksiyonlar
*  Alt ve Üst Solunum Yollari Enfeksiyonun Tedavisi
*  Hepatitler (Sarilik )
*  Cinsel Yolla Bulasan Hastaliklar
*  Gastroenteritler (Ishal )
*  Brusella ve Salmonella Hastaliklari (Tifo )
*  AIDS
*  Idrar yollari Enfeksiyonu Tedavisi
*  Yumusak Doku Enfeksiyonlarinin Tedavisi
*  Döküntülü Hastaliklar
*  MenenjitEriskin Yogun Bakim

ERISKIN YOGUN BAKIM

Vital fonksiyonlari yasamsal risk tasiyacak sekilde bozulmus her hasta kritik hasta olarak tanimlanir.  Yogun Bakim Ünitemiz kritik hastalara 24 saat süresince yasamsal destek veren, ileri teknoloji ile donatilmis olup 2016 yili itibari ile yeniden yapilandirarak 7 yatak + 1 izole oda olmak üzere  multidisipliner bir alan olarak yeniden yapilandirilmistir  Son yillarda teknolojideki gelismeler sayesinde yogun bakim hizmetlerinde de ilerlemeler kaydedilmistir. Yogun bakim ünitelerimizde cerrahi yogun bakim, yeni dogan yogun bakim ileri gruplasma olmus ve daha etkin ve kaliteli saglik hizmeti için çaba sarf edilmektedir. Her yatak basinda yapay solunum cihazi ve her türlü monitorizasyona uygun monitörler yer almaktadir. Hastanemiz yogun bakim üniteleri genç ve tecrübeli kadrosuyla hizmet verirken diger alanlarin hekimlerinin de destegini almaktadir. Yogun bakim ünitesinde yatan hastalara günün her saatinde tüm laboratuvar testleri ve görüntüleme tetkikleri uygulanabilmektedir. Pediatrik ve eriskin yasa kadar tüm kritik hastalarin kabul edildigi ünitelerimizde hastanin kabulünden itibaren hastayla ilgili her türlü takip, tedavi ve bakim hizmetleri bölüm çalisanlari tarafindan yürütülmektedir.   

Genel yogun bakim kabul kriterlerine uygun hastalarin yatirildigi bölümlerimize su grup hastalar kabul edilmektedir:· Büyük ameliyat sonrasi Post Op yakin takip gerektiren hastalar,· Beyin kanamasi geçiren hastalar,· Ani felç geçiren hastalar,· Ciddi solunum yetmezligi· Ciddi infeksiyonu olan hastalar,· Vital fonksiyonlari bozulan ya da bozulmasi beklenen zehirlenmeler,· Genel vücut travmasi (kafa,gögüs,karin ve extremite travmalari gibi) geçiren hastalar· Sinir sistemi hastaligi olan hastalar (Myastenia Gravis, Guillian Barre gibi)Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

FIZIK TEDAVI VE REHABILITASYON (FTR) NEDIR?

Fizik tedavi ve rehabilitasyon; agri, hareket kisitliligi, sakatlik ve engelliligi azaltmaya, yasam kalitesini arttirmaya yönelik bir tedavi sürecidir. Agri, hareket kisitliliginin azaltilmasi, özür ve hastaligin düzelmesini ve günlük yasam aktivitelerinin en üst düzeye çikartmayi hedefler.

HASTALAR FIZIK TEDAVIYE NASIL ALINIR?

Ftr poliklinigimizde fizik muayenesi yapilan ve gerekli tetkikleri (röntgen, kan, ultrason, mr, idrar tetkiki, emg vs..) yapilan hastalarin tanisi konulur. Tanisi konulan hastalarimiza fizik tedavi ve rehabilitasyon hekimlerce fizik tedavi ve rehabilitasyon karti düzenlenir ve fizyoterapist, fizik tedavi teknikeri ve masörlerimizce bu tedavi programlari uygulanir. Belli aralarla uzman hekimler hastalari kontrol eder ve ihtiyaç halinde programlari degistirebilir.

FIZIK TEDAVININ IÇERIGI NEDIR?

Fizik tedavi ve rehabilitasyonda iki tip tedavi yöntemi vardir; elektroterapi ve egzersiz. Fizik tedavi ajanlari fizik tedavi teknikerlerince uygulanir. Bunlar; derin ve yüzeyel isiticilar, elektroterapi, traksiyon, cpm, gibi tedavilerdir. Egzersizler ise fizyoterapistlerce uygulanir. Tedavi süresi 1 saattir.

FIZIK TEDAVI BÖLÜMÜMÜZDEKI TEDAVILER NELERDIR?

- Elektroterapiler - Egzersizler - Spinal Traksiyon (bel ve boyun çekme tedavisi) - Manuel Terapi (elle tedavi) - Kuru igneleme - Kinezyoteyping (bantlama) - Pnömotik Kompresyon - Lenfödem masaji ve bandajlamasi - CPM - Masaj Tedavisi - PRP tedavisi (kendi kanini verme tedavisi) - Yas Igneleme - Eklem enjeksiyonlari

FIZIK TEDAVIDE HANGI HASTALIKLAR TEDAVI EDILIR?

Romatolojik Rehabilitasyon; Bel ve boyun kireçlemeleri, fitiklari ve kaymalari, omuz lif yirtiklari ve yaralanmalari, fibromiyalji, tenisçi dirsegi, kalça agrilari, dogustan kalça çikiklari, diz kireçlemeleri, iltihapli romatizmalar (ankilozan spondilit ve romatoid artrit), el kireçlemeleri gibi romatizmal hastaliklar, osteoporoz, tortikolis (boyunda dogustan egrilik),

Nörolojik rehabilitasyon; Serebral palsi (spastik çocuk) rehabilitasyonu, spinal kord yaralanmasina bagli felçler, inme, kafa travmasi, multiple skleroz, ALS ve Parkinson rehabilitasyonu, poliyomyelit (çocuk felci), çocuk kol felci rehabilitasyonu, sinir sikismalari rehabilitasyonu (karpal tünel sendromu vs?) , kas hastaliklari rehabilitasyonu, diyabete bagli polinöropati (el ve bacaklarda güçsüzlük) rehabilitasyonu, vertigo rehabilitasyonu

Ortopedik Rehabilitasyon; Kirik, sinir ve tendon kesisi sonrasi rehabilitasyon, yanik sonrasi rehabilitasyon, omuz, kalça ve diz protezi sonrasi rehabilitasyon, ampütasyon (kopma) sonrasi rehabilitasyon, menisküs ve ön çapraz bag yaralanmasi rehabilitasyonu

Özel Rehabilitasyon Alanlari; Solunum rehabilitasyonu (Astim, koah vs..), Venöz yetmezlik ve varis rehabilitasyonu, Gebe rehabilitasyonu, Kronik Agri rehabilitasyonu, El rehabilitasyonuGenel Cerrahi

Hastanemiz Genel Cerrahi polikliniginde mide ve bagirsak hastaliklari, fitik, anal bölge hastaliklari (hemoroid, anal fissür,perianal fistül, anal apse vb.), karaciger, safra kesesi ve safra yollari hastaliklari, meme hastaliklari ve tiroid (guatr)hastaliklarinin tani ve tedavisi yapilmaktadir.

Tiroid Hastaliklari                                                                   Ince ve Kalin Barsak Hastaliklari

Multi nodüler guatr                                                  Ince ve kalin bagirsaklarin iltihab hastaliklari

- Tiroid kanserler                                                      (Crohn Hastaligi / Kolitis Ülseroza'nin cerrahi tedavileri                            

- Hipoglosel kist                                                       - Ince ve kalin bagirsaklarin poliplerinin sebep oldugu hastaliklar

- Troiditler                                                              - Kalin barsaklarin divertiküllerin sebep olan cerrahi hastaliklar

- Pare tiroid hastaliklari                                             - Kalin barsak kanserlerinin cerrahi tedavisi

 

Anorektal bölge cerrahi hastaliklari                              Karin Duvari Fitiklari 

Benign olanlar                                                     - Ameliyat kesileri üzerinde gelisen fitiklar (kesi fitiklari / post- 

- Hemoroidler (internal/eksternal)                                operatif fitiklar) 

- Perianal fistüller                                                   - Göbek fitiklari  

- Kronik Anal fissürler                                              - Kasik fitiklari

- Perianal abseler                                                   - Femoral fitiklar

- Hidradenitis Süpürativa                                         - Epigastrik fitiklar

- Kondilomata / Akuminata                                      - Sipigel fitiklari

- Pilonidal sinüs (kildönmesi)

 

Karaciger- Safra Kesesi Hastaliklar                             Meme Hastaliklari

Karaciger abseleri                                                - Memenin iltihabi hastaliklar (Mastiler / meme abseleri) 

- Karaciger Tümörleri                                             - Memenin iyi tabiatli hastaliklar (Kistler, fibroadenomlari vs..)

- Karaciger Hidatik kistleri                                       - Meme basi akintisina neden olan hastaliklar

- Safra kesesi hastaliklari                                        - Meme Kanserleri

- Safra kesesi taslari (laparoskopik/açik)

- Safra kesesi polipleri

- Safra kesesi tümörleri

- Safra yollarinin tas/tümörlerle tikanmasina bagli sariliklar

 Pankreas Hastaliklari                                                        Akut Karin Hastaliklari

Pankreas Kistleri                                                  - Akut Apendisit

- Pankreas abseleri                                                 - Akut barsak tikanmalari

- Pankreas basi tümörleri                                         - Mide duodenum ülser perforasyonlari

- Akut Pankreatitin Cerrahi Hastaliklari                        - Karaciger Dalak rüptürleri (kanamalari)

                                                                         - Karin içi abseleri (Peritonit)

Mide-Duodenum (12 parmak barsak hastaliklari)    - Karin içi abseleri

- Mide ve duodenum ülserleri                                    - Pelvil peritonitler

- Mide ve duodenum  polipleri                                    - Fitik bogulmalari

- Gastritler                                                             - Karin travmalarina bagli içi bos organlarin perforasyonlari

- Reflü Hastaligi                                                       - Alt ekstremite varisleri

- Mide Kanserleri                                                      - Varis ülserleriIc Hastaliklari (Dahiliye)

Dahiliye bölümümüzde, ayaktan ve yatarak tetkik ve tedavi gereken tüm dahili rahatsizliklarin izlemi yapilmaktadir.

• Tansiyon,

• Seker Hastaligi, 

• Karaciger Ve Safra Kesesi Hastaliklari, 

• Böbrek Hastaliklari, 

• Sindirim Sistemi (Mide Ve Bagirsaklar) Hastaliklari, 

• Dolasim Sistemi (Kansizlik, Kan) Hastaliklari, 

• Solunum Sistemi Hastaliklari, 

• Kalp Hastaliklari, 

• Enfeksiyon Hastaliklari, 

• Hormon Hastaliklari Ve Sismanlik Hastaliklarinin ileri tetkik ve tedavisi ile birlikte

periyodik takipleri yapilmaktadir. Kadin Hastaliklari ve Dogum

Özel Kemal Bayindir Hastanesinde Kadin Hastaliklari ve Dogum bransinda konusunda uzman ve deneyimli hekimlerce en modern tani, tedavi ve cerrahi hizmetler verilmektedir. Hastanemiz kadin dogum polikliniklerinde görüsme ve muayene odalari ayridir. Bu nedenle esiniz veya size refakat eden kisilerle birlikte doktorunuzla görüsür, sikayetlerinizi anlattiktan sonra size özel bir odada muayene olursunuz. Muayene son derece temiz ve steril bir ortamda yapilir. Her muayene odasinda modern ultrason cihazlari bulunmakta ve muayeneye ilave olarak ultrasonografi de yapilmaktadir. Polikliniklerimizde 3 ve 4 boyutlu ultrason cihazlarina ek olarak; koter cihazi, kolposkopi cihazi, LEEP, NST cihazlari bulunmaktadir. Kadin hastaliklari ile ilgili yapilabilecek tüm küçük müdahalelerin yapilabilecegi tam tesekküllü birmüdahale odasi da ayrica bulunmaktadir. Kadinlarda en sik görülen kanserlerden rahim agzi kanserinde erken tani hayat kurtaricidir. Bu nedenle tüm kadinlarin yilda en az 1 kez smear testi yaptirmasi önerilmektedir. 

Özel Kemal Bayindir Hastanesinde Gebelik Takibi ve Dogum 

Saglikli bir anne ve saglikli bir bebegin ilk sarti gebelik boyunca düzenli gebelik takibinin yapilmasidir.Klinigimizde takip edilen anne adaylarinin saglik durumu degerlendirilir, her gelislerinde ultrason muayeneleri ile bebegin son durumuna bakilir. Gebelik takibi süresince yapilan Ultrason muayenelerine esler de katilabilir. Bebeginizin haftasina uygun tetkikleri yapilir ve bir dahaki kontrolünüze kadar yapmaniz gerekenler doktorunuz tarafindan size anlatilir. Sizinle ilgili tibbi bilgiler bilgisayar ortaminda saklanarak bir dahaki gelisinizde yeniden degerlendirilir. Hastanemizde alinan ve laboratuvarlarimiza gönderilen örnekler yüksek teknolojiye sahip laboratuvarlarimizda güvenli bir sekilde incelenmekte ve sizlere tetkik sonuçlari hizli bir sekilde iletilebilmektedir.  Dogum zamani geldiginde son derece konforlu dogum odalarimizda sürekli fetal kalp monitörü esliginde dogum süreci takip edilir.Eger arzu ederseniz ve de doktorunuz uygun görürse epidural anestezi ile agrisiz dogum yapmanin ayricaligini yasarsiniz. Dogum salonlarimizda ve ameliyathanemizde 24 saat süreyle dogum ve sezaryen için gerekli olabilecek tüm cihazlar ve deneyimli ekipler mevcuttur.

Menopoz Kadin hayatinin dogal bir evresi olan menopoz genellikle 40 ve 50’li yaslar arasinda baslar. En önemli belirtisi adetten kesilmedir. Bu dönemde kadinda sicak basmasi gibi hissedilir rahatsizliklarin yani sira hormon eksikligine bagli olarak hasta tarafindan pek fark edilmeyen rahatsizliklar olusur. Söz gelimi kemik erimesi bu dönemde hizlanir. Kalp ve damar rahatsizliklari menopozun yikici etkileri sonucu olusmaktadir. Buna benzer bir çok sorun menopozla birlikte artmaktadir. Ayrica ayni yaslardaki kadinlarin menopoza direk bagli olmasa da yakalanmasi muhtemel kadin hastaliklarinin (meme kanseri, rahim agzi kanseri, rahim ve yumurtalik kanseri) arastirilmasi gerekmektedir. Menopoz yakinmalari ile klinigimize basvuran kadinlarda yapilabilen tetkikler sunlardir;

·         Ayrintili jinekolojik muayene,

·         Pap-Smear Testi,

·         Vajinal Ultrasonografi ile rahim içi kalinliginin ölçülmesi,

·         Yumurtaliklarin ultrasonografik olarak degerlendirilmesi,

·         Kemik yogunlugu ölçümü (Kemik dansitometri),

·         Kolposkopi (Rahim agzinin mikroskopik degerlendirmesi),

·         Leep,

·         Mamografi (Meme kanseri taramasi).

Son derece modern ve donanimli ameliyathanemizde tüm jinekolojik operasyonlara ilave olarak kapali sistem veya kansiz operasyon olarak bilinen endoskopik cerrahi (laparoskopi ve histeroskopi) uygulamalari da yapilabilmektedir. Laparoskopi ve histereskopi yöntemi ile basit yumurtalik kistleri, yapisikliklar, myomlar, infertilite arastirmasi endometriozis tedavisi ve tüplerin baglanmasi operasyonlari yapilmaktadir.

 Kardiyoloji

Kardiyoloji, kalp ve dolasim sistemi hastaliklarini inceleyen bilim dalidir.

Kardiyoloji önceleri iç hastaliklarinin (dahiliye) bir alt dali iken günümüzde ayri bir anabilim dali olarak çalismaktadir. Yapilan arastirmalar ile biriken bilgi birikimi ve gelisen yeni teknolojiler, diger arastirmali ve/veya uygulamali bilim dallarinda oldugu gibi, kardiyoloji alaninda da büyük gelismeler olmasini ve alt bilim dallarinin ortaya çikmasini saglamistir. Kardiyoloji son 30-40 yil içersinde tahminlerin ötesinde bir gelisme kaydetmistir ve bu gelismeler artarak devam etmektedir. Bu gelismelerle birlikte, kardiyoloji içerisinde olusmus kimi alt dallar sunlardir:

·         Girisimsel kardiyoloji

·         Kalp elektrofizyolojisi

Tabii, alt dallarin ortaya çikmasi ve bunlarin üzerinde özellesen doktorlarin ve arastirmacilarin çalismasi da yeni tani ve tedavi yöntemlerinin gelistirilmesine imkân saglamaktadir.Kardiyoloji biliminin tani ve sagaltimini (tedavi) saglamak için çalistigi hastaliklar arasinda, günümüzün en önemli saglik sorunlari arasinda yer alan bazi hastaliklar bulunmaktadir. Bu hastaliklarin birkaçi söyle siralanabilir:

·         Hipertansiyon

·         Aterosklerotik kalp hastaliklari (koroner arter hastaligi gibi)

·         Kalp ritmi bozukluklari (aritmiler)

·         Dogustan kalp hastaliklari

Nefroloji, endokrinoloji gibi dallarin da ilgi alanina giren yüksek tansiyon, çesitli hastaliklara bagli olarak gelisen kalp yetmezligi, dogustan ya da çesitli hastaliklara bagli olarak gelisen kalp kapak hastaliklari ve benzeri pek çok hastalik da kardiyolojinin tani ve sagaltimi için ugrastigi hastaliklardandir.

Kardiyolijinin kullandigi tani araçlarindan bazilari sunlardir:

·         Ekokardiyografi

·         Elektrokardiyografi (EKG) ve ilgili tani yöntemleri:

·         Kalp stres testi ("efor testi" ya da "eforlu EKG" olarak da bilinir)

·         Tasinabilir EKG aygiti ("Holter monitörü" olarak da bilinir)

·         Kandaki kalp enzimlerinin düzeyler

 

 Kulak Burun Bogaz

Kulak, burun, bogaz ve ilgili bas boyun hastaliklarinin hem tibbi hem de cerrahi tedavisi ilgili bölümler ile multidisipliner ekip anlayisi ile gerçeklestirilmektedir. Gelismis teknolojiye dayali tani ve tedavi yöntemlerinin kullanildigi endoskopik ve mikroskopik islemler ile duyma ve denge sistemi hastaliklarinin muayene, tetkik ve tedavisi gerçeklestirilmektedir.

.          Kulak Burun Bogaz Servisinde Yapilan Tedaviler

·         Tüm Kulak Burun Bogaz ve Bas Boyun Muayenesi

·         Endoskopik (rigid ve fleksible) muayeneler

·         Kulak iltihaplari ve hastaliklari

·         Isitme kayiplari

·         Kulak ameliyatlari (miringoplasti, timpanoplasti)

·         Kulak çinlamasi

·         Bas dönmesi, denge bozukluklari

·         Burun tikanikligi

·         Sinüzitler, alerjik hastaliklar

·         Endoskopik sinüs ameliyatlari (FESS)

·         Burun ve yüz estetik ameliyatlari

·         Bogaz hastaliklari

·         Farenjit

·         Kansiz bademcik ve geniz eti ameliyatlari (Thermal Welding)

·         Horlama ve apne (gece nefes kesilmesi) ameliyatlari

·         Radyofrekansla kulak, burun, bogaz cerrahileri

·         Tükürük bezi ve tiroid (guatr) hastaliklari

·         Yüz felci

·         Bas agrilari

·         Yutma bozukluklari

·         Kronik-inatçi öksürükler

·         Ses ve konusma bozukluklari

·         Ses tellerinin mikro-cerrahisi

·         Bas-boyun ameliyatlari

·         Kanser ameliyatlari

·         Odyogram (Isitme ölçümleri)

·         Timpanogram (Orta kulak basinç ölçümleri)

·         Akustik refleks

·         OAE (Oto akustik emisyon)

·         BERA (Beyin sapi isitme testi)

 Mikrobiyoloji ve Biokimya Laboratuvari

MIKROBIYOLOJI LABORATUVARI

 Özel Kemal Bayindir Hastanesi biyokimya ve mikrobiyoloji laboratuvari birimi olarak; kabul gören test yöntemleri ve gelismis cihazlar kullanilarak, en dogru ve güvenilir sonuca ulasmak birincil hedefimizdir. Güvenilir bir laboratuvar için olmazsa olmaz kosul olan otomasyon sistemi, laboratuvarimizda mevcut bulunmaktadir. Tüm numunelerin barkodlanmasi, barkod numaralari üstünden islemlerin yapilmasi ve test sonuçlarinin bilgisayar otomasyon sistemine kayit edilmesi sayesinde saglikli bir laboratuvar hasta arsivine sahip oldugumuz için hastalarimizin laboratuvar takipleri de çok rahat yapilabilmektedir. Bunun haricinde bu sistem sayesinde test sonuçlari hizli bir sekilde sonuçlandirilmaktadir. Tüm testler için hastalardan örnek alimi ve test islemleri esnasinda disposible (tek seferde kullanilip atilan) sarf malzemeler kullanilmaktadir. Laboratuvardaki rutin biyokimya, hormon ve hemogram cihazlarinin kalibrasyon, iç ve dis kalite kontrolleri düzenli olarak yapilmaktadir. Laboratuarimiz, 7 gün 24 saat açik olup, kan verme ve sonuç alma islemleriniz için istediginiz saatte basvurabilirsiniz.

 

               VERILEN HIZMETLER

Biyokimya Hormon Hematoloji Seroloji Koagulasyon Idrar tahlilleri Immunolojik ve Allerjik testler Spermiyogram Ter Testi ikili, Üçlü ve Dörtlü gebelik tarama testleri, Check Up Testleri ve Mikrobiyolojik testler yapilmaktadir.

                       

                        GELMEDEN ÖNCE!

Laboratuvarimiza gelmeden önce, lütfen doktorunuzdan testle ilgili bilgiyi alip, kan vermeden önce sürekli kullandiginiz ilaçlarinizi alip alamayacaginizi doktorunuza sorunuz. Testler için öncelikle laboratuvarimiza basvurunuz, size testlerle ilgili ön bilgi verilecektir. Testler için laboratuvara aç gelmeye dikkat ediniz. (En az 8 saatlik açlik) Bazi testler için özel sartlar gerekebilir. Bu konularda biyokimya uzmanimiz size gerekli bilgileri verecektir.Testlerinizle ilgili tüm sorulariniz için laboratuvarimiza 1035 no'lu iç hatti tuslayara,ulasabilirsiniz.Test,sonuçlariniza,online olarak http://195.175.84.66:2727/lab_sonuc/ adresinden ulasabilirsiniz.

 Noroloji

 

Nöroloji”, genel olarak beyin, beyin sapi, omurilik ve çevresel sinir sistemiyle kaslarin hastaliklarini inceleyen, teshis ve cerrahi disindaki tedavi uygulamalarini içeren tip bilimi dalidir. Omurilik, organlardan beyne hissi, beyinden etrafa motor (hareketle ilgili) uyarilar ulastiran bir ana yoldur. Buranin rahatsizliginda kuvvet kaybi, his kaybi ve bitkisel fonksiyonlarin yapilamamasi ortaya çikar. Ayrica omuriligi zedelenen kisi, idrar ve diski kontrolünü de kaybeder. Nöroloji ile ilgili hastaliklarin baslicalarini asagida özetlemek gerekirse: Bas agrilari : Bas agrilarinin en sik sebebi olan migren ve gerilim tip (depresyon ve sikinti sonucu olan) bas agrilari..vs Bas dönmeleri (vertigo) Felçler :Felçlerin günümüzde en sik nedeni pihti (emboli) atmasi ve hipertansiyondur. Ayni zamanda;nöroloji pihtiya neden olan etkenlerle ve bu etkenlerle mücadeleyle ugrasir. Sara yani epilepsi hastaligi Parkinson hastaligi,MS (multipl skleroz) denen hastalik ve nöropati denen periferik yani vücudu yöneten sinirlerin hastaliklari ,kas hastaliklari Beynin ve sinirlerin enfeksiyon hastaliklari: Örnegin; menenjit, ensefalit, miyelit? vs. Dogumda veya dogum sonrasinda olusan beyin ve sinir hastaliklarin tedavileri ve beyin tümörleri ve tedavisi Kaza sonucu olusan kafa travmasi, omurilik travmasi..vs. Alzheimer (unutkanlik) Beriberi hastaligi (B1 vitamini eksikligi ile ortaya çikan metabolizma hastaligi) Uyku bozukluklari Depresyon, manik depresyon (iki uçlu duygu durumu bozuklugu) Günümüzde nöroloji , içine kapali ve sinirli bir dal olmaktan çikmis, epilepsi, hareket bozukluklari, beyin damar hastaliklari, bunamalar, uyku bozukluklari gibi ayrica özellesmislik gerektiren alt disiplinlere bölünmüstür. Beyin ve omurilik tümörleri ve iltihaplanmalari yer alir. Bunun yani sira yukarida bahsedilen hastaliklarin psikolojik sonuçlarini da degerlendirir.

 Ortopedi ve Travmatoloji

Ortopedi ünitemizde deneyimli ekibimiz alanindaki en son teknolojiyi ve yenilikleri tecrübesiyle  birlestirerek her türlü ameliyati basariyla uygulanmaktadir.

Kalça Osteoartriti (Kireçlenmesi) Kalça eklemi agirliginizi tasidigi için asinma ve bozulmaya en sik ugrayan eklemlerdendir. Bu durumtipta osteoartrit, günlük kullanimda kireçlenme olarak adlandirilir ve kalçanin en sik rastlanilan hastaligidir. Tüm eklemlerde oldugu gibi kalça ekleminin hem topu hem de yuvasi kikirdakla kaplidir. Bu kikirdak yapi bu iki kemigin birbiri üzerinde agrisiz ve minimal sürtünme ile kaymasini saglar. Bu kikirdagin bozulmasi, asinmasi ve yer yer kaybolmasina osteoartrit veya kireçlenme denir. Anlasilacagi üzere disaridan bir kireç toplanmasi söz konusu degildir. Böyle bir durumda ilk belirtiler sabah kalkildiginda kasikta ve uyluk ön-iç tatafinda agri ve rahatsizlik hissidir. Agri aktiviteyle artar, istirahatle azalir. Bu belirtiler kalça hastaliklarinin birçogunda olabilir. Tedavi edilmeyen osteoartritler yillar içinde ilerleyerek agrisiz yürümeyi imkânsiz hale getirir. Bu kadar ilerlediginde eklem etrafinda kemik dikenler gelisir. Bu sirada kikirdak tamamen asinmis, eklemde kemik kemige sürter hale gelmistir. Kalça hareketi neredeyse tamamen ortadan kalkabilir. Bu durumda gittikçe adalelerde de zayiflik ve yetmezlik olusur. Ailelerde bir yatkinlik görülebilir. Fakat gelisimi ileri yaslarda sisman, kaza sonucu kikirdagi yaralanmis kisilerde daha siklikla görülür. Tani klinik muayene ile ve direkt röntgen tetkikleri ile konur.

Kalça Protezi Ameliyatlari Kalça ve diz eklemlerinde çesitli sebeplere bagli olarak gelisen kireçlenme rahatsizliginda eger rahatsizlik ilerlemisse kesin çözüm olarak kabul edilen protez ameliyatlari yeterli tecrübeye ve teknolojiye sahip ellerde oldukça yüz güldürücüdür. Ameliyat sonrasi hastalarimizin agrilari geçmekte, rahatça hareket edebilmekte ve normal günlük yasamlarina dönmektedirler. Ameliyatlarimiz spinal anestezi (Belden uyusturma) ve genel anestezi ile yapilabilmektedir. Hastalarimiz ameliyat sonrasi yatak istirahatine alinmaktadir. Ikinci günden itibaren yürümeye baslamaktadirlar. Ameliyat için hastalarimiz 3 gün hastanede yatmaktadir.

Diz Protezi ile agrisiz bastonsuz yürüyebilmek mümkün

Diz eklemini olusturan eklem yüzeylerinin kireçlenmesine (asinma) bagli gelisen agri, hareket kisikligi ve egriligi düzeltmek için yapilan ameliyattir.Plastik Cerrahi

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi; dogumsal veya sonradan edinilmis anomalilerin, sekil ve fonksiyon bozukluklarinin giderilmesine ve vücut imajinin düzeltilmesine çalisan bir cerrahi daldir.

Estetik Cerrahi (Kozmetik Cerrahi); Plastik cerrahi içinde bir yan daldir. Estetik (veya kozmetik) cerrahi vücut imajinin daha güzel ve mükemmele ulastirilmasini saglamak için yapilan operasyon ve girisimlerle ugrasir. Burada tibbi bir problemden çok estetik problemler vardir.

 

Hastanemizde uzman ekip ve doktor esliginde saç ekimi, sakal, kas eksiklikleri giderilmektedir. Psikoloji

Birimimizde, kisilerin yasadiklari psikolojik sorunlarla bas edebilmelerine, kendilerini gelistirmelerine ve tanimalarina yönelik profesyonel hizmet sunulmaktadir. 

Birimimize Hangi Problemlerle Basvurabilirsiniz?

Depresyon; Kisiyi yaygin biçimde kusatan keder, karamsarlik, isteksizlik ve yasamdan zevk alamama hali.

Kaygi Bozukluklari; Asiri titizlik, temizlik ve kontrol etme takintilari ile görülebilen Obsesif Kompülsif Bozukluk, Panik Atak, Sosyal Fobi, Fobiler(yükseklik, uçak, kedi/köpek, böcek, asansör, kapali yer vb. Sunum esnasinda, konusma ve görüsmelerde, sahne önünde, kalabalik kalabalik vb. ortamlarda duyulan performans kaygisi.

Cinsel Islev Bozukluklari; Cinsel birlesmeye izin vermeyen vajinismus, cinsel agri, cinsel istek, cinsel uyarilma, orgazm asamalarindaki sorunlar, erken bosalma, sertlesme bozuklugu vb.

Yasam sorunlari; Stres, asiri titizlik, Çekingenlik, Evlilik Sorunlari, Aile sorunlari, Iliski Sorunlari (Ayrilik, kaybetme korkusu, terk edilme, çatisma, vb.), Sinav kaygisi (ÖSS, ÜDS, vize ve finaller vb), Çocuk yetistirme tutumlari.

Psikolojik travmalar; Kazalar, saldirilar, dogal afetler gibi ani ve beklenmedik durumlarda gelisen stres bozuklugu.

Yeme Bozuklugu; Yemek yeme konusunda direnç ve kilo verme ile ilgili asiri ugras anlamina gelenanoreksia nervoza ve asiri yiyip çikarma sekilnde seyreden bulumia nevroza gibi yeme bozukluklari , kilo kontrolü ve obesite sorunlarina diyetisyen isbirligi ile yaklasilir.

Saglik Psikolojisi; Diabet, tiroid, kanser gibi süregen hastaliklarla yasamak ve bunlarla basa çikmakla ilgili destek almanin hastaligin gidisatini olumlu yönde etkiledigini bilmekteyiz. Hasta ve hasta yakinlari bireysel ve grup terapilerine katilabilirler.

Depresyon ve kaygi bozukluklarinin degerlendirilmesi ve objektif ölçümlerinin yapilmasi için çesitli ölçekler kullanilmaktadir. Bir çok test hastanemizce yapilmaktadir.Radyoloji ve Goruntuleme

Hastanemizin radyoloji klinigi tam teshis konulamayan vakalara isik tutmak için gerekli röntgenolojik
 
tetkik arastirmalari yapmaktadir. Özellikle travmatik vakalarda çekilen grafilerle meydana gelen kirik
 
veya lüksasyonlar ya da dahiliye uzmaninin akcigerler konusunda ve batin konusunda süpheye düstügü
 
vakalarda taniya yardimci olmaktadir. 
 
Ayrica ultrasonografik tetkiklerle batin içi patolojileri saglikli bir sekilde tanimlamaktadir.
 
Örnegin: Karin agrisiyla gelen bir vakanin böbrek tasindan mi yoksa safra kesesinden mi ya da bir
 
bagirsak patolojisinden mi ileri geldigi arastirmasi ultrasonografik arastirma ile isik tutmaktadir. Özellikle
 
karaciger hastaliklarinda safra kesesi taslarinin taniminda ultrasonografik tetkik ayri bir yer tutmaktadir.
 
 
 
Hastanemizde Bilgisayarli Tomografi, Ultrasonografi, Doppler Ultrasonografi, Mammografi, Floroskopi,
 
C-kollu skopi, Direkt Röntgen, Kemik dansitometri, ve PACS sistemi bulunmaktadir. Ayrica bölgemizdeki tek açik manyetik rezonans (MR) cihazi bünyemizde bulunmaktadir .Uroloji

Üroloji klinigimizde; Erkek ürogenital sistemi ve kadin üriner sistemi ile birlikte çocuk ürolojik

hastaliklari da tedavi edilmektedir. 

Üroloji bölümümüzde böbrek ve idrar yollarinin tüm hastaliklari, prostat hastaliklari, erkek üreme

sistemi hastaliklari , erkek infertilitesi ( kisirlik) tani ve tedavisi yapilmakta ; cinsel saglik konusunda

yardimci olunmaktadir.

Kadin ve erkeklerde böbrekler, idrar yollari, mesane; erkeklerde prostat, penis ve testislerin

hastaliklari, infertilite (kisirlik) ve empotans (iktidarsizlik) konularini inceleyen, bu hastaliklarin medikal ve

cerrahi tedavisini gerçeklestiren Özel Kemal Bayindir Hastanesi Üroloji Bölümünde genel olarak asagidaki

hastaliklarin teshis, tani ve tedavisi yapilmaktadir:

- Böbrek ve idrar yollari hastaliklari

- Mesane (idrar kesesi) hastaliklari

- Prostat hastaliklari

- Penis ve testislerin hastaliklari

- Erkeklerde cinsel yolla bulasan hastaliklar

- Çocuk ürolojisi

- Jinekolojik üroloji

- Endoskopik üroloji

- Ümpotants (iktidarsizlik)

- Erkeklerde infertilite (Kisirlik)

- Tas hastaligi,

- Mesane fonksiyon bozukluklari

- Kadinda ve erkeklerde  idrar tutamama problemleri,

- Ürolojik kanserler,

- Çocuklarda gece idrar kaçirma,

- Çesitli Cerrahi girisimler (Inmemis testis, varikosel, Hidrosel, hipospadias , sünnet vb.)

- Cinsel islev bozukluklari tani ve tedavisi üroloji bölümümüzde yapilmaktadir.

Prostat Check Up

Prostat Kanseri çok sinsi ve sikayet olusturmadan ilerleyebilen bir kanser türüdür. Bu yüzden, ailesinde

prostat kanseri bulunan erkekler 40 yastan itibaren, diger erkekler ise 50 yastan itibaren prostat ‘check-up’i

yaptirmalidir.

Prostat check-up su incelemeri içerir ;Üroloji Uzmani tarafindan prostat muayenesi,PSA (Prostat

Spesifik Antijen) kan testi, Üriner Sistem Ultrasonografisi, Uroflowmetri ile idrar akimi incelemesi.Yenidogan Yogun Bakim

Erken dogmus prematüre bebekler ve zamaninda dogmus sorunlu bebekler, ileri teknoloji ile donatilmis

yeni dogan yogun bakim ünitesinde sagliklarina kavusturulmakta ve normal bebekler gibi büyümeleri

saglanmaktadir.

Yeni dogan yogun bakim ünitesi, yalnizca hastanemizde dogan bebekler degil, yogun bakim ihtiyaci olan

tüm bebeklere saglik hizmeti saglamaktadir.

Yeni dogan yogun bakim ünitemizde anne ve babanin, uygun kosullar saglandiktan sonra, bebeklerini

ziyaret etmeleri de saglanmaktadir. Bütün prematüre ve hasta bebeklerin anne sütü ile beslenmesi

amaçlanmaktadir. Aileler, bebekleri ile ilgili sürekli bilgilendirilmektedir.

 

Yeni dogan yogun bakim ünitemizde 18 adet kuvöz, 1 adet radyan isiticili  yatak, 1 adet transport

kuvözü, 1 adet tünel fototerapi cihazi, 1 adet portable röntgen cihazi, 2 adet led fototerapi cihazi, 3 adet

ventilatör, her küvöz basinda monitorizasyon aygitlari mevcuttur.